E-bülten abonelİğİ Sİzden Kareler

HANGARLAR

Hangar, özellikle inşaat şantiyelerinin başlıca yapılarından olan atölye, ambar, depo gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmakta ve genellikle yapısal çelik sistemi olarak üretilmektedir. Yapısal çelik teknolojisi ile sökülüp tekrar monte edilebilen büyük ölçekli sanayi ve ticaret yapılarının yanı sıra showroom binaları olarak da tercih edilmektedir.

         Hangar, tüm çelik hangar yapı sistemlerinde olduğu gibi hızlı bir şekilde üretilmekte ve sökülüp tekrar monte edilme imkanı bulunmaktadır. Bu şekilde üretilmiş binaların dış yüzeyinde genellikle natürel galvaniz sac, boyalı sac ve sandviç panel kullanılmakta olup, diğer pek çok çeşitli duvar ve cephe kaplama elemanları da uygulanabilmektedir. Endüstriyel yapılar arasında gösterilebilecek hangar istenilen büyüklükte üretilebilmekte ve maksimum iki katlı olarak projelendirilip, oldukça kısa sürede üretimi tamamlanmaktadır. Bu yapıların üretimi 2 gün gibi kısa bir sürede tamamlanıp montaj yerine sevk edilebilmektedir.

         Hangar da içine dahil edilebileceği endüstriyel yapıların kısa sürede üretim ve teslim avantajının yanında ekonomik oluşu da tercih edilen bir yapı modeli olmasını sağlayan özelliklerindendir. Tam malzeme kullanımıyla kaynakların israf edilmeden üretilmesi ve duvar paneli, kapı, pencere, elektirik ve su tesisatı ve her türlü sıhhi tesisatı gibi tüm ünitelerin üretimi ve montajında farklı farklı ustalara ihtiyaç duyulmaması nedeniyle bu tarz yapılar son derece ekonomik olarak üretilmektedir.

         Hangarlar da diğer çelik yapılar gibi günümüzde genellikle kaynaksız vidalı teknoloji ile ve son derece yüksek kalitede malzeme kullanımıyla kullanılmak suretiyle üretilmektedir.

Web Tasarım : Renkli Kare