E-bülten abonelİğİ Sİzden Kareler

KONTEYNERLAR

Kolay taşınabilir olması ve ekonomik açıdan düşük maliyetli olması nedeniyle son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen, modüler yapısı ve sağlamlığıyla uzun yıllar kullanılabilecek endüstriyel yapılardır. Konteynerler en fazla İnşaat şantiyeleri, yatakhane, yemekhane, soyunma kabinleri, ofis ve hatta WC olarak kullanılabilmektedir. Metal malzemeden üretilmesinden dolayı oldukça sağlam olan bu yapılar bazı ekipmanların muhafazasını sağlamak için de oldukça kullanışlıdır. Genellikle küçük ve dikdörtgen şeklinde bir yapıdır. Ancak daha geniş alana sahip ve bitişikde mevcuttur

         Kullanılmak istenen amaca ve mekana uygun konteyner çeşitleri bulunmaktadır. Bu konteynerların başlıca çeşitleri şunlardır:

         Konteynerler tekli modüllerde üretilebileceği gibi özel tasarım ve planlarla bitişik modüler binalar şeklinde de üretilebilmektedir. Bu şekilde hastane, afet yönetim merkezi, sosyal tesisler, inşaat alanları gibi büyük yapıların var olduğu yerler oluşturulabilmektedir. 
 Prefabrik yapılar gibi kullanıcıya yeni bir yaşam alanı sağlamakta, insan ve çevre sağlığına zararlı maddeler içermediğinden uzun yıllar güvenle kullanılabilen bu yapıların yapımında çelik karkaslar ve yüksek miktarda galvaniz çeliği kullanılmaktadır. İç ve dış yüzeyinde kullanılabilecek farklı kaplama çeşitleriyle istenilen amaca uygun kullanım sağlamaktadır. Ayrıca modüler konteyner, mobil konteyner, materyal konteyner ve demontable konteyner gibi çok farklı amaçlara yönelik konteyner fiyatları bulunmaktadır.

 

Web Tasarım : Renkli Kare